KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12191035
*
nr 1219 1035
Skulptur
keramik, Signerad Fischer. Höjd: 29 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:21:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 10:20:37
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:33
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:41
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:18
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:30
*
Skulptur
nr 1219 1035
Skulptur
keramik, Signerad Fischer. Höjd: 29 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 10:20:37 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:33
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:41 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:18 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:30



